Hakkımızda

www.yanlisgiden.com

Mühür
Mühür

Muhasebe, içerik yazarlığı, içerik uzmanlığı gibi aldığım öğretim ve bildiğim konularda bilgi paylaşımıyla faydalı olmak adına web sitesini hazırlamaktayım. Çalışmalarım şimdilik hobi şeklinde olduğu için ara yüz ve konular henüz profesyonel değildir. Ancak yazı içerikleri şahsi yorumlarında etkisi olmakla beraber yaşanılmış veya yaşayanların tecrübeleri doğrultusundadır. Gerekli araştırmalar yapılıyor ve değer katacağı düşüncesiyle hazırlanıyor. Her ne kadar şimdilik ticari amaç ön planda olmasa da içerik yazarlığı konusunda daha verimli olmak ve gelir temin etmek için ticari yönde evirilecektir.

Online eğitimler veren İstanbul İşletme Enstitüsü kuruluşundan gerek ücretli gerekse ücretsiz dersler aldım.

  • WordPress
  • Online İçerik Yazarlığı
  • Online İçerik Uzmanlığı
  • Blok yazarlığı

eğitimlerine katıldım, eğitimleri başarıyla tamamladım ve sertifika almaya hak kazandım. Bununla beraber aldığım eğitimle hazırladığım blok içeriklerini yanlisgiden.com sitesinde yayınlayarak bildiklerimin bir kısmını uygulama imkanım oldu. Hazırladığım bazı blok içerikleriyle Google sıralamasında üst sıraya çıkmayı başardım. Bu arada fark ettim ki muhasebe konusunda içerik çok fazla olsa da bilgi mahiyetindeki içerikler yetersizdir. Ayrıca sonuca ilişkin açıklamadan ziyade kitabi bilgi mahiyetindedir. Çok detaya inmeden fason fatura konusunda yazdığım içerik kısa bir zamanda aramalarda birinci sayfanın dördüncü sırasına çıkabildi. Oysa kaliteli içeriklerin olması durumunda sıralamada üst sıralara çıkmak aylar hatta yıllar alabilmektedir.

Özellikle içerik yazarlığı ülkemizde Dr. Sertaç Dalgalıdere’nin araştırma ve gayretleriyle belli bir kalıba giriyor. Elbette verdiği eğitim ve yaptığı doğaçlamalarla STK konusunda üzerine düşen görevi fazlasıyla yapıyor.

Hazırlanan içeriklerin reklamsız, yani organik olarak aramalarda çıkması istenen ve uğraşılan bir çalışmadır. Google’ın yapay zeka olarak gün geçtikçe kendini güncellemesi bunu zorunlu kılmaktadır. Ancak çok yaygın olarak site hazırlamada kullanılan kopyala, yapıştır seçeneğinin günümüzde aramalarda ön sıralara çıkmaya faydası yoktur. Google ‘un kurduğu yeni arama sisteminde içeriklerin orijinal olma şartı vardır ve de bu içerik Google için değerlidir.

İçerik Uzmanlığı Konuları Nelerdir?

İleriki zamanda meslek olarak yapmayı düşündüğüm içerik yazarlığı ve içerik uzmanlığı konusunda uzmanlaşmaya devam ediyorum.

Bu minvalde talep doğrultusunda makul ücretle marka ve ürünler için

  • Kategori açıklamaları
  • Ürün içerik açıklamaları
  • Odak anahtar kelime tespiti
  • Uzun kuyruklu kelime
  • Meta Description yazımı
  • WordPress web sitesine yüklenmesi

gibi çalışmalar yapıyorum.

İşletme Fakültesi lisans mezunuyum. Bu nedenle meslek olarak büro muhasebe elamanı olarak çalıştım. On yıla yakın bilgisayar teknik servis ve bilgisayar işletmeciliği yaptım. Gelgelelim şimdi hobi olarak blok yazarlığı ve içerik yazarlığı yapıyorum.

Sonuç olarak yeni yeni yeşermeye başlayan online içerik yazarlığı ve uzmanlığı konusunda uzman olarak marka ve ürününü güncel tutup, Google aramalarında üst sıralarda tutmak isteyen müteşebbisin sponsorluğunda çalışmak istiyorum.

Hayırlı ve sağlıklı günler dileğiyle.

bilgi

HOŞ GELDİNİZ

Yaşanmışlıkların yalın olarak anlatıldığı

Web sitemizde hoş zaman geçirmeniz dileğiyle

Doğa bizi dinlendirir

İletişim;

İsmail Gültekin
mizan13@hotmail.com / 0536 369 24 48